MGL Rolety > Blog > Brama rolowana idealna do Twojego garażu

Brama rolowana idealna do Twojego garażu

Brama rolowana do garażu wyróżnia się minimalistycznym wyglądem oraz przemyślaną funkcjonalnością. Prezentująca się lekko i solidnie konstrukcja składa się z systemu poziomych lameli, co pozwala na oszczędzanie cennej przestrzeni użytkowej na suficie i na ścianach garażu. Podpowiadamy, jak działa i kiedy warto zdecydować się na bramę rolowaną.

Jak działa brama rolowana

Praca systemu bram rolowanych opiera się na podobnej zasadzie jak działanie żaluzji fasadowych. Pancerz bramy składa się z wysokiej jakości aluminiowych lameli, które w czasie otwierania zwijają się jedna na drugą aż do górnej części konstrukcji. Takie działanie pozwala na optymalną oszczędność miejsca na suficie i na ścianach w garażu. Także dzięki możliwości parkowania samochodu bezpośrednio przy froncie bramy rolowanej zyskujesz dodatkowe, bardzo cenne centymetry na podjeździe. Brama rolowana w odróżnieniu od bramy segmentowej i uchylnej nie zajmuje zbyt wiele miejsca i często wybierana jest przez właścicieli niewielkich działek budowlanych.

Kiedy zdecydować się na bramę rolowaną

Na bramę rolowaną możesz się zdecydować, kiedy:

  • zależy Ci na oszczędności przestrzeni użytkowej na suficie i na ścianach w garażu. Na ścianie możesz zamontować pawlacze, półki,
  • masz garaż na małej działce budowlanej i chcesz parkować samochód pod samym frontem bramy rolowanej,
  • szukasz minimalistycznego rozwiązania jako bramy do garażu podziemnego,
  • chcesz zamówić bramę o niepowtarzalnym design, który idealnie dopasujesz do fasady budynku.

Funkcjonalność bramy rolowanej

Sterowanie

Do systemu rolowanej bramy garażowej dołączane jest sterowanie ręczne i automatyczne. To pierwsze rozwiązanie umożliwia otwarcie drzwi od wewnątrz w przypadku jakiejś awarii zasilania.

Trwałość i cicha praca

Wysokiej jakości bramy rolowane po bokach mają zamontowane pionowe szyny ze szczotkowymi uszczelkami. Dzięki nim prowadnica nie jest narażona na uszkodzenia, a brama pracuje cicho i jest optymalnie szczelna.

Zabezpieczenie przed uszkodzeniem

Kolejną zaletą wysokiej jakości bram rolowanych jest zachowanie bezpieczeństwa w czasie jej użytkowania. Jeśli zdarzy się, że pancerz napotyka przy zamykaniu na jakiś najmniejszy opór, drzwi zatrzymują się i ponownie się otwierają. Dzieje się tak, ponieważ bramy rolowane wyposażone są w zabezpieczenie, tzw. hamulec blokujący, chroniące pancerz przed opadnięciem w momencie zerwania sprężyn.

Blokada antywłamaniowa

Brama rolowana zabezpieczona jest przed włamaniem specjalnym zamkiem ryglującym, który jest zamontowany w dolnej listwie. Dzięki niemu nie można otworzyć bramy z zewnątrz.

Idealnie dopasowany design

Brama rolowana na zamówienie dostępna jest w ponad 200 wersjach kolorystycznych. Sam decydujesz, jaki kolor i wzór mają mieć lamele.

Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe