MGL Rolety > Blog > Osłony okienne do kuchni – które wybrać

Osłony okienne do kuchni – które wybrać

Istnieje kilka modeli gustownych osłon okiennych przeznaczonych do użytkowania w kuchni. Zostały one zaprojektowane tak, aby radzić sobie z niespodziankami, jakie czekają na nie w kuchennej przestrzeni. Oprócz tego, że są praktyczne i łatwo utrzymać je w czystości, osłony do kuchni stanowią jedną z najpiękniejszych dekoracji. Tworzą przyjemną atmosferę w ciągu dnia i wieczorem.

Proste utrzymanie w czystości

Kuchnia to miejsce, w którym nietrudno o zabrudzenia czy zachlapania wodą. Szukając osłon okiennych, wybieraj takie, które są łatwe w utrzymaniu czystości. To bardzo ważne, jeśli chcesz się cieszyć przez długi czas świeżym i czystym wyglądem osłon do okien w kuchni.

Łatwy dostęp do naturalnego światła

W kuchni dobrze się pracuje przy świetle dziennym. Dlatego warto pomyśleć o osłonie, która mimo swojej głównej funkcji ochrony przed intensywnymi promieniami słonecznymi, będzie w stanie zapewnić odpowiednią ilość naturalnego oświetlenia.

Zjawiskowa dekoracja okienna

Rolety do kuchni mogą pięknie odmienić przestrzeń. Odpowiednio dobrane pod względem kolorystyki i wzorów ożywią wnętrze oraz staną się jedną z twoich ulubionych dekoracji. Praca w kuchni z idealnie dopasowanymi osłonami okiennymi stanie się o wiele przyjemniejsza.

Plisy w kuchennych rewolucjach

Plisy wykonane na wymiar idealnie sprawdzą się jako nowoczesna i praktyczna dekoracja okna w kuchni. Funkcjonalna harmonijkowa struktura, delikatna tkanina przepięknie filtrująca promienie słońca to wszystko pozytywnie wpłynie na twoje samopoczucie. Dzięki plisom gotowanie stanie się prawdziwą przyjemnością, bo kuchnia pozostanie jasna. Tego typu osłony zapewnią też upragnioną prywatność poprzez zasłonięcie tylko dolnej części okna.

Plisy radzą sobie w trudnych warunkach w kuchni, bo:

  • zachowują swój niepowtarzalny kształt nawet wtedy, kiedy mają styczność z ciepłym powietrzem i parą
  • łatwo usuwa się z nich plamy i inne osady
  • nie blakną pod wpływem intensywnych promieni słonecznych
  • modele z ochronną warstwą perłową utrzymują w pomieszczeniu przyjemne temperatury

Jak odmieniają kuchnię rolety rzymskie

W kuchniach urządzonych w stylu skandynawskim, cottage lub klasycznym doskonałą dekoracją okienną są rolety rzymskie. Pomagają one bardzo miło spędzić czas w kuchennych wnętrzach. Opuszczone dają upragnione wytchnienie od promieni słonecznych. Zaciągnięte do góry układają się w romantyczne fałdy i odsłaniają całą przestrzeń szyby. Montuje się je na ścianie, dzięki temu można podwinąć je wysoko i swobodnie uchylić lub otworzyć okno. Większość tkanin, z których uszyte są rolety rzymskie, można prać w pralce i prasować.

Rolety rzymskie radzą sobie w trudnych warunkach w kuchni, bo:

  • tkaniny pozostają obojętne na wysokie temperatury i działanie pary wodnej
  • łatwo usuwa się z nich plamy i inne osady poprzez pranie w pralce
  • nie blakną pod wpływem intensywnych promieni słonecznych
  • tworzą nastrojową atmosferę, odmieniając kuchnię w wyjątkową przestrzeń
Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe