Rolety tekstylne

Tekstylne rolety rzymskie MGL to efektowna, nowoczesna i funkcjonalna alternatywa dla tradycyjnych zasłon. Latem doskonale chronią przed przegrzaniem, zimą natomiast poprawiają izolację termiczną, a na co dzień pomagają chronić prywatność.

Produkty spełniające różne oczekiwania

W ofercie posiadamy nie tylko rolety rzymskie do okien powszechnie stosowanych w budownictwie, ale także modele idealne na okna dachowe oraz wolnowiszące w systemie MINI. Specjalny mechanizm zastosowany w zasłonach sprawia, że są nie tylko funkcjonalne, ale ułatwiają też sprawną regulację światła w pomieszczeniu.

Szeroki wybór tkanin

Stosujemy w nich tkaniny jednobarwne, żakardowe, przepuszczające światło, rozpraszające światło i w pełni zaciemniające, dzięki czemu klienci mogą wybrać opcję, która w pełni spełnia ich oczekiwania. Materiały, z jakich produkowane są rolety rzymskie, wykazują odporność na wysokie i niskie temperatury oraz promienie UV, co przekłada się na ich trwałość i sprawia, że prezentują się jak nowe przez długi czas.

Oferowane przez nas modele wyglądają niezwykle stylowo. Nawiązują do tradycji, choć wykorzystują nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne. Pasują do każdego pomieszczenia.

Vegas Mini

Vegas Mini to system roletowy bez kasetki z prowadzeniem żyłkowym. W przeciwieństwie do znanych rozwiązań konkurencyjnych, żyłki rolety prowadzone są pod tkaniną, a nie obok niej. Dzięki temu, wyeliminowane zostało ryzyko zahaczenia o nie ręką przy otwieraniu okna, sama roleta zaś nie haczy o klamkę okna. Dzięki lekkiej konstrukcji doskonale prezentuje się na każdym oknie.

System przeznaczony jest zarówno do montażu na skrzydle okiennym lub jego wnęce. Specjalne wieszaki mocujące pozwalają na bezinwazyjny montaż rolety Vegas Mini na oknie. Specjalne mocowanie dolne żyłek rolety pozwala na regulację ich naprężenia.

System Mini wyposażony został w samohamujący mechanizm Vegas, mocowany po zewnętrznej stronie płytki bocznej. Zarówno montaż, jak i ewentualna wymiana lub kontrola mechanizmu rolety odbywa się bez użycia narzędzi i trwa zaledwie kilka sekund. Równie bezproblemowo przeprowadza się zmianę strony prowadzenia łańcuszka rolety.

Mechanizm umożliwia ustawienie i zatrzymanie tkaniny rolety w dowolnej wysokości okna bez konieczności zaczepiania łańcuszka o jakikolwiek zewnętrzny haczyk czy blokadę.

Dolna belka obciążająca tkaninę rolety może zostać wyposażona w ozdobną falbankę, uszczelkę lub szczotkę zapobiegającą przedostawaniu się kurzu.

Dostępne kolory: biały, brązowy

Dostępne okleiny drewnopodobne: mahoń, złoty dąb, dąb rustykalny, orzech oraz sosna.

Maksymalna szerokość rolety: 170 cm
Maksymalna wysokość rolety: 230 cm

 

Besta Mini

System MINI przeznaczony jest do rolet wolnowiszących, montowanych bezinwazyjnie na skrzydłach okiennych.

Posiada dwa rodzaje mechanizmów hamujących: t – 4,2 i t – 6 dostosowanych do rury ø 17 mm. To niezwykle prosty, praktyczny i niezawodny system wzbogacony wieloma sposobami bezinwazyjnego montażu.

Kompatybilność z systemem MG II daje możliwości wykonania rolet do 400 cm.

Maksymalna szerokość: 160 cm
Maksymalna wysokość: 250 cm
Kolory: biały, brąz, dąb.

Zapytaj o produkt

  515 232 848

  info@mgl-rolety.pl
  www.mgl-rolety.pl

  Rolety wolnowiszące system Standard

  Standardowe rolety wolnowiszące przeznaczone są do montażu nad wnęką okienną. Stanowią element dekoracyjny okna będąc jednocześnie doskonałym zabezpieczeniem przed nadmiarem promieni słonecznych i wścibskim okiem sąsiada.

  Zapytaj o produkt

   515 232 848

   info@mgl-rolety.pl
   www.mgl-rolety.pl

   Rolety w kasecie

   SYSTEM KASETOWY to system roletkowy w kasecie mocowany do ściany lub sufitu, przesłaniający światło całego otworu okiennego lub drzwiowego. Kaseta wraz z prowadnicami dostępna jest w kolorze białym, anodowanym lub może być lakierowana na dowolny kolor z RAL (boczki kasety pozostają białe lub w kolorze szarym). Posiada trzy możliwości napędzania: łańcuszek, sprężyna lub napęd elektryczny. Przy użyciu prowadnic i odpowiednich tkanin daje możliwość całkowitego zaciemnienia pomieszczeń.

   Roleta napędzana elektrycznie umożliwia przesłanianie okien umieszczonych wysoko lub trudno dostępnych, dodatkowo też można tworzyć wszelkiego rodzaju ekrany.

   Zalety systemu:

   – duże gabaryty rolet,
   – napędy: łańcuszek; sprężyna; silnik,
   – różnorodność w zastosowaniu tkanin.

   Algorytm wymiarowy:

   Rura 24 – wymiar A +22 mm
   Tkanina C wymiar A
   Belka obciążająca C wymiar A
   Profi l nośny LUISA – wymiar A +20 mm
   Profi l osłonowy – wymiar A +20 mm

   Zapytaj o produkt

    515 232 848

    info@mgl-rolety.pl
    www.mgl-rolety.pl

    Zapytaj o produkt

     515 232 848

     info@mgl-rolety.pl
     www.mgl-rolety.pl

     Rolety dachowe

     Rolety dachowe posiadają napęd sprężynowy z możliwością zatrzymania na dowolnej wysokości, dzięki specjalnie wyprofilowanym prowadnicom oraz obciążnikowi.
     Dostępna w wielu wersjach kolorystycznych.

     Główne zalety:

     • Kątownik montażowy VIVO posiada uchylne skrzydełka, które przy przykręcaniu dopasowują się do nachylenia ramy okna dachowego ( pasuje do wszystkich typów okien ).
     • Do montażu otrzymujesz kompletnie złożoną roletę, którą dokręcasz do kątowników montażowych VIVO za pomocą 4 wkrętów i dozbrajasz w prowadnice VIVO.
     • Jest tylko 1 typ prowadnicy, który dzięki uchylnemu elementowi montażowemu prowadnicy VIVO pasuje do wszystkich typów okien dachowych.
     • Zaślepka prowadnicy VIVO, również jest wyposażona w uchylne skrzydełko montażowe, eliminuje problem błędów wynikających z docinania prowadnic pod różnym kątem zależnym od typu okna.
     • Obciążnik z zespołem blokującym VIVO, w zwiniętej rolecie jest ustabilizowany w dokach elementu nośnego VIVO.
     • Zamontowanie prowadnic ułatwiają odpowiednio wyprofilowane języki w elementach nośnych VIVO naprowadzające prowadnice na swoje miejsce.
     • Element blokujący VIVO wykorzystuje zasadę klina co gwarantuje niezawodność działania.
     • Rączka VIVO jest przykręcana poprzez obciążnik (niewidoczne wkręty), sposób ten gwarantuje jej stabilność.
     • Materiał na całej wysokości rolety jest maksymalnie zbliżony do prowadnic.
     • Pięciomilimetrowe zakładki maskownicy VIVO i prowadnic VIVO zachodzące na ramę okna eliminują możliwość wystąpienia bocznych prześwitów.

     Warto wiedzieć

     Roleta dachowa Vivo może być zastosowana do zarówno typowych jak i nietypowych  okien dachowych dostępnych na rynku. Na okna, które są najbardziej narażone na działanie słońca proponujemy materiały odbijające promienie słoneczne, które z jednej strony skutecznie zaciemniają, a z drugiej dodatkowo redukują nagrzewanie się pomieszczeń. Mechanizmy sprężynowe powodują, że roleta prawidłowo funkcjonuje przy różnym  nachyleniu okna, pozwalają także na zatrzymanie rolety w dowolnym położeniu. Jest to bardzo istotna kwestia w przypadku rolet dachowych. Rozwiązanie w postaci maskownicy i prowadnic niweluje prześwity, które stanowią problem przy innego rodzaju osłonach do okien dachowych, często sprzedawanych bez prowadnic i zapinanych u dołu na mało funkcjonalny rzep. Wysoka estetyka (kasetki w kolorach: anoda, beż, biały, złoty dąb, jasny dąb, orzech) sprawiają, że rolety dachowe cieszą się wielką popularnością wśród klientów.

      

     Zapytaj o produkt

      515 232 848

      info@mgl-rolety.pl
      www.mgl-rolety.pl

      Materiały jednolite

       

      Materiały dzień noc