MGL Rolety > Blog > Plisy – kiedy warto na nie postawić

Plisy – kiedy warto na nie postawić

Plisy wyróżniają się zjawiskowym wyglądem. Prezentują się niezwykle delikatnie, choć tak naprawdę są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Łatwość ich obsługi, dowolność sterowania natężeniem światłem słonecznym oraz możliwość zaciemnienia pomieszczenia w takim stopniu, że nikt nie narusza twojej prywatności, to kolejne zalety przekonujące do wyboru wysokiej jakości plis.

Finezyjne osłony okienne

Jeśli szukasz niepowtarzalnych osłon przeciwsłonecznych, to spójrz na plisy. Te osłony zaskoczą cię wyszukanym design, bogatą gamą kolorów i wzorów, a także niewiarygodnie łatwym sposobem sterowania.

Optymalne dostosowanie do twoich potrzeb

Zrezygnowałeś ze standardowych osłon okiennych, bo nie chcesz tracić cennej przestrzeni użytkowej. Warto zatem, abyś zdecydował się na montaż plis. Dzięki tym osłonom zyskasz cenne miejsce na parapecie, bez względu na to, czy osłona jest odsłonięta, czy zasłonięta.

Potrzebujesz skutecznej osłony, która zabezpieczy salon, kuchnię, pokój dziecięcy, a nawet łazienkę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Także i w tym przypadku sprytnie zaprojektowane plisy nie zawiodą cię. Idealnie zabezpieczą każde wnętrze przed wpadaniem oślepiających promieni słonecznych i w 99% przed promieniami UV.
Plisy nie tylko sprawdzą się w twoim domu jako osłony przeciwsłoneczne. Montując je w oknach, zaskoczą cię swoim eleganckim wyglądem i staną się jedną z najbardziej ulubionych dekoracji. Decydując się na tego typu osłonę, masz do wyboru nieskończenie wiele kolorów i wzorów oraz kilka typów materiałów: przezroczysty, półprzezroczysty i zaciemniający. Plisy możesz dostosować idealnie do swoich upodobań estetycznych, aby zapewnić w twoich domowych przestrzeniach niepowtarzalny klimat, dzięki któremu będziesz mógł poczuć się swobodnie i bardzo komfortowo.

Plisy jako idealne osłony na okna dachowe

Plisy idealnie dopasujesz do każdego kształtu okien, także do okien połaciowych. Tkanina w przeszkleniach dachowych trzyma się stabilnie dzięki bocznym profilom. Tak samo jak w standardowych oknach, również w oknach połaciowych możesz sterować dowolnie plisą za pomocą specjalnego uchwytu. Masz możliwość odsłaniania przeszklenia albo od góry, albo od dołu. Pamiętaj, że osłony będą bardziej trwałe, stabilne i atrakcyjnie się prezentowały, jeśli zamontujesz prowadnice. Dzięki nim pozbędziesz się także irytujących prześwitów tworzących się między ramą okienną a plisą.

Czyszczenie plis

Plisy można czyścić samodzielnie. Zacznij od zdjęcia ich z okna i przygotowania miski z ciepłą wodą wymieszaną z delikatnym detergentem. Woda nie może być cieplejsza niż 30 stopni celsjusza. Plisę zamocz w misce i pozostaw w niej na około 10 min. Następnie wyjmij, dobrze spłucz resztki piany i osusz ściereczką. Przygotuj się na dość długotrwałe suszenie, które może ci zająć nawet 12 godzin. Plisy ponownie zamocuj na oknie i zsuń je, aby mogły zachować swój pierwotny kształt. Co jakiś czas rozsuwaj je, ale nie na dłużej, jak tylko na 15 minut. Osłonę susz w pomieszczeniu, gdzie panuje lekki przeciąg. Wtedy będziesz miał pewność, że tkanina szybciej wyschnie.

Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe