MGL Rolety > Blog > Plisy – najlepsze rozwiązanie do okien o niestandardowych kształtach

Plisy – najlepsze rozwiązanie do okien o niestandardowych kształtach

Szukasz zaciemniającej osłony okiennej, którą dopasujesz do okien o niestandardowym kształcie? A do tego funkcjonalnej, elastycznej, lekkiej i eleganckiej. Na pewno mile zaskoczą Cię plisy.

Elegancja i funkcjonalność

Niespotykany design osłon przeciwsłonecznych typu plisy sprawia, że dzięki nim okna stają się jedną z najładniejszych domowych dekoracji. Delikatna i lekka struktura plisowanej tkaniny bez problemu dopasowuje się nawet do niestandardowych kształtów przeszkleń. W okrągłych, półokrągłych, trójkątnych, trapezowych oraz w dachowych oknach plisy idealnie sprawdzają się pod względem estetycznym i funkcjonalnym.

Wszechstronna funkcjonalność i elastyczność

Żadne z osłon okiennych nie dopasują się tak idealnie do Twoich potrzeb, jak plisy. Tego typu osłony okienne wyróżniają się swoją wszechstronną funkcjonalnością. Ich największą zaletą jest to, że dzięki wbudowanej, solidnej blokadzie oraz wygodnej w obsłudze listwie masz możliwość odsłaniać jednym ruchem ręki okno nie tylko od dołu, ale także od góry. Oprócz tego najnowocześniejsze modele plis pozwalają na odsłaniane przestrzeni szyby również pod wybranym kątem: 50 lub 60 stopni.

W pokojach narażonych na nadmierne nasłonecznienie, w oknach na wysokich kondygnacjach oraz w oknach na strychu warto zamontować plisy z dodatkową warstwą ochronną. Ta powłoka skutecznie zabezpiecza przed wpadaniem promieni słonecznych oraz przed przegrzaniem się pomieszczenia.

Warto wiedzieć, że plisą o niestandardowych wymiarach i kształtach nadal możesz bez przeszkód sterować, zasłaniając i odsłaniając wybraną przez Ciebie przestrzeń szyby.

Jak czyścić plisy

Jeśli chcesz zachować przez dłuższy czas świeży i czysty wygląd plis, musisz wiedzieć, jak o nie odpowiednio zadbać. Najłatwiejszym oraz mało absorbującym czasowo sposobem czyszczenia plisowanej tkaniny jest przecieranie jej wilgotną, o delikatnej powierzchni szmatką. Kolejną metodą, która przywraca plisom ich pierwotny schludny wygląd, jest ręczne pranie w temperaturze nieprzekraczającej 30° C. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie plisowane tkaniny można prać ręcznie. Warto przed ich czyszczeniem przeczytać zamieszczone przez producenta informacje na metce.

W jaki sposób plisy montuje się do okien

Montaż plis nie powinien sprawiać większych trudności. Wiele z tego rodzaju osłon okiennych nie wymaga wiercenia lub przyklejania, co mogłoby uszkodzić na stałe ramę okienną. W celu uniknięcia nieestetycznych śladów producenci proponują plisy ze specjalnymi nakładkami, które umieszcza się na krawędzi okna. Dzięki prostemu montażowi również w wynajmowanym mieszkaniu można sobie pozwolić na taki luksus, jaki dają plisy.

Obsługa i sterowanie plisami

Obsługa i sterowanie plisami jest niezwykle łatwe i szybkie. Za pomocą dolnej lub górnej listwy szybko i sprawnie przesuwa się plisowaną tkaninę, odsłaniając lub zasłaniając wybraną przez Ciebie powierzchnię szyby.

Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe