MGL Rolety > Blog > Roleta rzymska – gdzie będzie pasowała?

Roleta rzymska – gdzie będzie pasowała?

Rolety rzymskie od kilku lat podbijają polski rynek. Dzięki swojej funkcjonalności, łatwej obsłudze i konserwacji są stosowane na różnych rodzajach okien. Kto wie, czy ich największym atutem nie jest jednak efektowny wygląd, który pozwala nadać pomieszczeniu wyjątkowego stylu. W jakich wnętrzach rolety rzymskie będą się najlepiej prezentować?

Rolety rzymskie – czym one właściwie są?

Połączenie zalet tradycyjnych zasłon i nowoczesnych rolet – to najkrótsza charakterystyka tego rozwiązania. Do zasłon rolety rzymskie nawiązują materiałem, z którego są wykonane – tworzywem są tutaj różnego rodzaju tkaniny. Mechanizm użytkowania przypomina natomiast klasyczne rolety – można je podciągać na sznurku lub łańcuszku. Dzięki temu zwinięte części rolety rzymskiej układają się w efektowne marszczenia, które zdobią okno od wewnętrznej strony. Dekoracyjne walory tego rozwiązania widać już na pierwszy rzut oka. Do tego dochodzą również praktyczne zalety – rolety rzymskie zapewniają bowiem prywatność oraz ochronę przed wszędobylskimi promieniami słonecznymi.

Gdzie zamontować rolety rzymskie?

Różnego rodzaju osłony okienne chroniące przed nadmiernym światłem są dziś montowane właściwie we wszystkich pomieszczeniach. Ze względu na swoją charakterystykę rolety rzymskie będą jednak szczególnie dobrze pasować do kilku miejsc.

Kuchnia

Kuchnię można uznać za tradycyjny obszar, w którym pojawiają się rolety rzymskie – przynajmniej w przypadku polskich trendów w wystroju wnętrz. To właśnie tam z reguły montowano pierwsze dostępne na naszym rynku egzemplarze, dopiero z czasem przybyło wzorów i modeli przeznaczonych do innych pomieszczeń. Rolety rzymskie montowane w kuchni pozwalają na oszczędność potrzebnego w tym pomieszczeniu miejsca, nie zajmują bowiem zbyt wiele przestrzeni wokół okna. W kuchni da o sobie znać również kolejna zaleta tej osłony okiennej. Rolety rzymskie łatwo utrzymać w czystości – czyszczenie nie nastręcza niemal żadnych problemów. Ich konserwacja jest o niebo łatwiejsza niż w przypadku tradycyjnych rolet.

Sypialnia

Zalety rolet rzymskich są dziś cenione również przy dekorowaniu sypialni. Delikatna tkanina zakrywająca okno dodaje wnętrzu klimatu, czyni je bardziej przytulnym. Zastosowanie grubych i nieprzepuszczających światła materiałów pozwala również na całkowite zaciemnienie pomieszczenia, co w przypadku sypialni jest szczególnie przydatne i pożądane. W tym celu najlepiej sprawdzą się osłony w ciemnych kolorach.

Salon i jadalnia

Dekoracyjne walory rolet rzymskich będzie z kolei świetnie widać w salonie czy jadalni. Oczywiście również w tych wnętrzach często będzie trzeba po prostu przysłonić okna, by słońce nie świeciło w twarz domowników czy gości. To jednak pomieszczenia, w których szczególną wagę przykładamy do walorów estetycznych. A rolety rzymskie to chyba najbardziej dekoracyjna osłona okienna dostępna na rynku. Dzięki szerokiemu wyborowi dostępnych kolorów i wzorów można je dopasować do każdego salonu i odpowiednio skomponować z zasłonami. Z pewnością będą gustownym uzupełnieniem wnętrza.

Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe