MGL Rolety > Blog > Dopasuj osłony przeciwsłoneczne do własnych potrzeb

Dopasuj osłony przeciwsłoneczne do własnych potrzeb

Poszukujesz osłon przeciwsłonecznych, które w pełni będą odpowiadać Twoim potrzebom. Jednak na rynku jest tak wiele modeli, że trudno podjąć ostateczną decyzję. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, który pomoże wybrać osłony przeciwsłoneczne najbardziej dopasowane do twoich wymagań. 

Żaluzje – klasyk wśród osłon słonecznych

Żaluzje okienne wewnętrzne zaskoczą Cię wszechstronnością zastosowań i dość niską ceną. Osłony przeciwsłoneczne składają się z systemu poziomych lameli wykonanych z trwałego i solidnie wykończonego aluminium lub z drewna. Zaletą żaluzji poziomych jest nieograniczona możliwość sterowania światłem słonecznym. Lamele możesz ustawić pod dowolnym kątem, aby do wnętrza pomieszczenia wpadła taka ilość promieni słonecznych, jakiej w danym momencie potrzebujesz. Możesz też całkowicie zaciemnić przestrzeń pokoju. 

Mocną stroną żaluzji poziomych jest nieskomplikowany montaż oraz łatwa obsługa. Lamele dostępne są w tak szerokiej palecie barw, że bez problemu dopasujesz je do wystroju wybranego wnętrza.

Panele japońskie – wysoka jakość i wyszukany styl

Jeśli poszukujesz osłon przeciwsłonecznych na duże przeszklenia, to zwróć uwagę na panele japońskie. Te podłużne pasy eleganckiej tkaniny zawieszone są w oknach na specjalnej szynie, dzięki której możesz je z łatwością przesuwać w prawo i w lewo. Panele japońskie prezentują się na dużych przeszkleniach niepowtarzalnie szykownie. Wszystkie elementy składające się na system paneli zaprojektowane zostały z ogromnym naciskiem na estetykę, funkcjonalność oraz na precyzję wykonania. Wysoka jakość oraz wyszukany design sprawiają, że dzięki panelom japońskim nie tylko zabezpieczysz mieszkanie przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale także stylowo je odmienisz.

Plisy – idealne dopasowanie

Plisy to jedne z najpopularniejszych osłon okiennych. Zachwycają filigranową formą, lekkością, trwałością oraz oryginalną estetyką. Z pewnością docenisz je, jeśli w domu masz okna o niestandardowych kształtach. To właśnie do takich przeszkleń plisy są najlepszym rozwiązaniem. Kolejną zaletą osłon okiennych w kształcie plastra miodu jest możliwość odsłaniania okna nie tylko od dołu, ale także od góry. Dzięki plisom masz możliwość zasłonięcia wybranej powierzchni szyby, dopasowując uzyskany efekt do swoich potrzeb w danym momencie. Ten model osłon przeciwsłonecznych dostępny jest w nieograniczonej ilości barw i wzorów. Plisy wykonane są także z tkanin o różnym stopniu przepuszczalności światła słonecznego. Możesz wybrać plisy transparentne, półtransparentne lub zaciemniające.

Rolety tekstylne – sposób na nowe wnętrze

Kiedy poszukujesz osłony przeciwsłonecznej, która nie tylko skutecznie chroni mieszkanie przed intensywnym światłem słonecznym, ale także ma w sobie to “coś”, to rolety tekstylne z pewnością są dla ciebie. Za pomocą tego modelu osłon przeciwsłonecznych cudownie odmienisz każde wnętrze swojego mieszkania. Wystarczy, że wybierzesz rolety w stylowym odcieniu, wzorze i o wyszukanej strukturze. Jeśli chcesz wybrać rolety do pomieszczeń nadmiernie nasłonecznionych, zdecyduj się na rolety tekstylne ze specjalną warstwą ochronną odbijającą światło słoneczne. Natomiast w sypialni i w pokoju maleństwa najlepiej się sprawdzą rolety całkowicie zaciemniające wnętrze. Rolety tekstylne są niezwykle łatwe w montażu oraz w obsłudze. Jeśli poszukujesz osłon, które zaskakują trwałością i bezawaryjnością, to koniecznie wybierz rolety montowane w kasecie i z prowadnicami. 

Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe