MGL Rolety > Blog > Jakie osłony okienne zamontować w siedzibie firmy?

Jakie osłony okienne zamontować w siedzibie firmy?

Przy planowaniu wystroju wnętrza nie sposób zapomnieć o oknach. Podobnie jest w przypadku urządzania siedziby firmy. Poza wyborem okien ważne są również ich osłony, które pomogą radzić sobie z nadmiernym światłem. Na jakie osłony okienne zdecydować się w siedzibie firmy? Przedstawiamy najważniejsze zalety najpopularniejszych rozwiązań.

Osłony okienne wewnętrzne i zewnętrzne

Pierwszą decyzją, jaką należy podjąć przed montażem osłon na okna, jest wybór pomiędzy osłonami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Te pierwsze będą chronić przede wszystkim przed nadmiernym światłem słonecznym, ale w nieco mniejszym stopniu będą redukować nagrzewanie się pomieszczenia. W utrzymywaniu odpowiedniej temperatury w mocno nasłonecznionym budynku lepiej sprawdzą się rolety oraz inne typy osłon usytuowane na zewnątrz budynku.

Oba rodzaje osłon okiennych różnią się również sposobem montażu. Wewnętrzne mocuje się do sufitu, ściany lub ramy okiennej. Bardziej skomplikowany jest montaż osłon zewnętrznych, które często trzeba przykręcić do elewacji, ewentualnie do stolarki okiennej. W obu przypadkach do siedziby firmy najprawdopodobniej będzie jednak trzeba wezwać fachowców.

Najpopularniejsze rodzaje osłon okiennych

Wśród osłon okiennych wybieranych przez klientów urządzających siedziby swoich firm królują przede wszystkim cztery rozwiązania.

Plisy okienne

Główną zaletą plisowanych rolet i żaluzji jest ich funkcjonalność. Pozwalają one bowiem na zasłonięcie wybranego fragmentu okna. Świetnie sprawdzą się również wtedy, kiedy siedziba firmy jest wyposażona w okna o niestandardowych kształtach. Plisy okienne pozwolą bowiem nawet na przysłonięcie szyb wyciętych w trójkąty czy półokręgi. Plisowane rolety i żaluzje bez trudu można również dopasować do wystroju pomieszczenia oraz firmowych barw, są bowiem dostępne w wielu wzorach i kolorach.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie, zwane również roletami tekstylnymi, łączą w sobie funkcjonalność z zaletami dekoracyjnymi. Dobrze dobrane, w zależności od potrzeb uczynią wnętrze firmowej siedziby bardziej eleganckim lub klimatycznym. Nadają się nie tylko do klasycznych okien – swoją funkcję spełnią również wtedy, kiedy trzeba ochronić przed promieniami słonecznymi pomieszczenia z oknami dachowymi.

Żaluzje poziome

Wykorzystywane od lat, dziś żaluzje poziome ponownie zyskują na popularności. To tani i prosty sposób, by ograniczyć ilość promieni słonecznych, które wpadają do pomieszczenia. Żaluzje można instalować pomiędzy szybami, ale także przed oknem. Często stosowane w gabinetach, gdzie zapewniają nie tylko przyjemne natężenie światła, ale i prywatność – dotyczy to zwłaszcza biur położonych na parterze.

Markizy

Ciekawym rozwiązaniem chroniącym przed nagrzewaniem się pomieszczeń są montowane na zewnątrz okien markizy. Przydadzą się zwłaszcza wtedy, kiedy siedziba firmy jest wyposażona w balkon. To trwałe konstrukcje, które można rozwijać na dowolną szerokość i dzięki temu kształtować dopływ promieni słonecznych do wnętrza.

Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe