MGL Rolety > Blog > Czym osłonić okna w łazience?

Czym osłonić okna w łazience?

Łazienka to szczególne pomieszczenie w każdym domu czy mieszkaniu. Szukamy w nim intymności, a w wystroju wnętrza zwykle stawiamy na rozwiązania, które łatwo utrzymać w czystości. Jak natomiast poradzić sobie z oknami łazienkowymi? Jakie osłony okienne przy nich zamontować? Do najczęściej wybieranych rozwiązań należą żaluzje, plisy oraz rolety.

Okno w łazience

Nowoczesne trendy w projektowaniu budynków coraz częściej przewidują obecność okien w łazience. Dzięki nim za dnia można wpuścić do pomieszczenia trochę słońca. To może znacznie ułatwić część czynności wykonywanych w łazience, takich jak choćby kobiecy makijaż. Z drugiej strony, posiadanie w tym pomieszczeniu okien w niektórych sytuacjach może narazić nas na dyskomfort. Stąd zamontowanie w łazience osłon okiennych wydaje się być obowiązkowym elementem aranżacji tego wnętrza.

Rodzaje osłon okiennych stosowanych w łazience

Na rynku można obecnie bez trudu znaleźć kilka rozwiązań spośród osłon okiennych, które dobrze nadają się na okna łazienkowe. Niektóre są bardziej funkcjonalne, inne pozwalają dodatkowo udekorować wnętrze.

Żaluzje okienne

Prostym sposobem na regulację natężenia światła w łazience będą żaluzje. Pozwolą łatwo zasłonić szyby w chwilach, w których będziemy potrzebować prywatności. Przy wyborze tego rozwiązania warto jednak dobrze przemyśleć rodzaj montowanych żaluzji – ze względu na wszechobecną wilgoć w łazience nie sprawdzą się zapewne osłony z panelami wykonanymi z drewna. Lepiej sprawdzą się aluminiowe.

Plisy

Plisy w łazience imponują tym, co stanowi ich główną zaletę – są niezwykle funkcjonalne. Dzięki swojej konstrukcji pozwalają bowiem na przysłonięcie dowolnego fragmentu okna. W związku z tym umożliwiają na przykład zasłonięcie dolnej części szyby przy jednoczesnym wpuszczaniu górą światła słonecznego. Plisy pozwolą również na przyciemnienie okien w nietypowych kształtach, można je bowiem dopasować właściwie do każdego rodzaju okiennych ram. W dodatku wybór ciekawej tkaniny sprawi, że praktyczne zalety połączymy z subtelną dekoracją wnętrza.

Rolety rzymskie

Stosunkowo rzadko w łazienkach stawia się na rolety rzymskie. Tymczasem również te osłony okienne mogą być ciekawym sposobem na zapewnienie sobie prywatności. Dobrze zasłaniają bowiem okna, a do tego łatwo utrzymać je w czystości – rolety rzymskie po zdjęciu z okna można po prostu wyprać. W tym przypadku warto jednak poświęcić nieco czasu na wybór odpowiedniej tkaniny i znaleźć taką, która będzie w jak największym stopniu odporna na wilgoć. Dekoracyjne rolety rzymskie z pewnością staną się jednak niezwykle estetycznym łazienkowym dodatkiem.

Rolety zewnętrzne

Rozwiązaniem, które oszczędzi nam kłopotów z zastanawianiem się nad właściwościami materiału na osłony okienne, jest zamontowanie ich na zewnątrz łazienki. W tym przypadku nie trzeba martwić się o to, jak zareagują na kontakt z wodą. Dlatego funkcjonalnym wyborem mogą być rolety zewnętrzne, przytwierdzane do elewacji budynku lub zewnętrznej części okna.

Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe