MGL Rolety > Blog > Rolety na najbardziej nasłonecznione okna

Rolety na najbardziej nasłonecznione okna

Intensywne promienie słoneczne wdzierają się do naszego mieszkania o każdej porze roku. Duże natężenie światła może być bardzo uciążliwe. Często przez słońce utrudnione jest oglądanie telewizji w salonie, czy wykonywanie innych czynności w pozostałych pokojach. Aby więc osłonić swoje mieszkanie przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne, należy wybrać odpowiednie rolety. W tym artykule podpowiemy, które modele warto zamontować na najbardziej nasłonecznionych oknach. 

Uniwersalne i niezawodne rolety typu dzień noc

Jednymi z najczęściej wybieranych osłon okiennych są rolety typu dzień noc. Wykonuje się je z dwóch różnych materiałów. Jeden z nich jest transparentny, drugi natomiast zaciemniający. Dzięki takiemu połączeniu jesteśmy w stanie samodzielnie regulować ilość światła, które wpada do naszego mieszkania. W bardzo słoneczne dni wystarczy więc ustawić osłony tak, by przeważającym elementem rolet były pasy zaciemniające. W ten sposób światło nie będzie nam aż tak bardzo przeszkadzać. Natomiast gdy niebo jest całe pokryte chmurami, wystarczy zmienić ułożenie osłon bądź całkowicie podnieść je do góry.  

Ozdobne i funkcjonalne rolety rzymskie

Większości z nas rolety rzymskie kojarzą się ze stylowym dodatkiem do wnętrza. Te osłony okienne te są jednak bardzo funkcjonalne i mogą w znacznym stopniu zmniejszyć ilość wpadających do mieszkania promieni słonecznych. Wszystko za sprawą materiału, z którego zostały wykonane. Najczęściej bowiem produkuje się je z grubych tekstyliów, które skutecznie blokują światło. Są więc idealną propozycją do najbardziej nasłonecznionych pomieszczeń. Z powodzeniem sprawdzą się zarówno w salonie, dodając mu przy tym nieco charakteru, czy w przytulnej sypialni. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by umieścić je również w innych pokojach, np. dziecięcych.

Niedoceniane i skuteczne rolety zewnętrzne

Dawniej rolety zewnętrzne kojarzyły się na ogół z jednym z systemów zapobiegającym włamaniu się do mieszkania czy domu. Mało kto wie jednak, że takie osłony mogą być również bardzo pomocne, gdy zależy nam na ochronie najbardziej nasłonecznionych pomieszczeń. Wykonane są bowiem ze specjalnego materiału, który nie przepuszcza światła. Dodatkowo wypełnia się je pianką izolacyjną. Dzięki niej temperatura zatrzymywana jest na zewnątrz, dlatego upał nie przedostaje się do naszego mieszkania. Są więc idealnym rozwiązaniem podczas upalnych letnich dni oraz wtedy, gdy zależy nam na utrzymaniu w pomieszczeniu jak najniższej temperatury. Warto więc rozważyć ich montaż. 

Rolety zewnętrzne i wewnętrzne na jednym oknie

Decydując się na rolety zewnętrzne, często zastanawiamy się, czy warto zamontować również osłony wewnętrzne. Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Dlaczego? Przede wszystkim nie będziemy uzależnieni od samych rolet zewnętrznych, które całkowicie blokują światło. Gdy więc je opuścimy, w pomieszczeniu zapanuje półmrok. Nie zawsze będzie to korzystne rozwiązanie. Dodatkowo, np. zimą, słońce nie jest aż tak mocne, by w znacznym stopniu podnosiło temperaturę w mieszkaniu. Wtedy zdecydowanie lepiej przysłonić je ozdobnymi roletami wewnętrznymi. 

Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe