MGL Rolety > Blog > Duże przeszklenia – jakie osłony wybrać

Duże przeszklenia – jakie osłony wybrać

W nowoczesnych budynkach projektanci tworzą przestrzenie otwarte, w których czujesz się swobodnie i masz poczucie prawdziwej wolności. Wielkie okna w takich mieszkaniach zapewniają nieograniczone widoki na to, co cię otacza na zewnątrz i podkreślają twoją prawdziwą niezależność. Oprócz wielu zalet ogromne przeszklenia mają także kilka wad. Nie musisz się jednak nimi martwić, bo ze słabymi stronami dużych okien doskonale poradzą sobie żaluzje pionowe i refleksole.

Słabe strony mieszkań z dużymi oknami

Coraz częściej w nowoczesnym budownictwie można obserwować trend wielkich przeszkleń. Duże okna dają tak wiele bezcennej wolności, zapewniają niczym nieograniczone widoki, optycznie powiększają przestrzeń i pozwalają oddychać ci pełną piersią. Jednak przychodzą takie momenty, kiedy czujesz, że chętnie gdzieś być się schował. Nie musisz tego robić, bo specjalny azyl stworzą dla ciebie niezawodne osłony przeciwsłoneczne.

Modele osłon na okna o dużych gabarytach

Żaluzje pionowe i refleksole zostały zaprojektowane tak, aby dokładnie osłaniać okna o dużych gabarytach. Nie dość, że wymienione modele są niezwykle praktyczne, to dodatkowo wyróżniają się pod względem wizualnym, tworząc w twoim azylu przepiękną dekorację okienną.

Żaluzje pionowe do nowoczesnych wnętrz

Żaluzje pionowe są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają odpowiednich osłon na duże okna we wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu. Lamele zamocowane na estetycznej szynie prezentują się bardzo elegancko i lekko. Nie przytłaczają cię w twojej przestrzeni. Ustawione pod określonym kątem lamele tworzą przepiękną grę świateł i cieni, dzięki temu nadają pomieszczeniom niepowtarzalny klimat. Żaluzje pionowe dostępne są w bardzo bogatej gamie tkanin, kolorów, wzorów i kształtów. Osłony z pionowymi lamelami z pewnością zachwycą właścicieli mieszkań z oknami o nietypowych formach. Gięte szyny, które są najważniejszą częścią konstrukcji, dają możliwość montażu żaluzji na przeszkleniach w kształcie: trapezu, koła, łuku itp.

Sam decydujesz o stopniu zaciemnienia

Lamelami można sterować za pomocą łańcuszka lub za pomocą mechanizmu z elektrycznym napędem. Masz możliwość nimi obracać, przesuwać je w lewą i w prawą stronę, a nawet do środka i na zewnątrz. Dzięki temu sam decydujesz o tym, w jakim stopniu ma być w danej chwili zaciemnione pomieszczenie. Nowoczesne żaluzje pionowe nie tylko ochronią cię przed promieniami słonecznymi, ale także zapewniają upragnioną prywatność.

Innowacyjna funkcjonalność refleksoli

A może jednak nie masz ochoty całkowicie rezygnować w pięknego widoku za oknem. Chcesz obserwować wschody i zachody słońca, patrzeć na gwiazdy i jasną pełnię księżyca. W takim razie idealnym dla ciebie rozwiązaniem są nowoczesne refleksole. To atrakcyjna dekoracja okienna, która została wykonana ze specjalnej transparentnej tkaniny o bardzo prostym splocie. To, że przez tego typu osłony masz niczym nieograniczony widok, nie oznacza, że nie chronią cię one przed nasłonecznieniem. Refleksole to jedna z najlepszych osłon przeciwsłonecznych, która nie tylko doskonale chroni pomieszczenia przed oślepiającym światłem słonecznym, ale także przed szkodliwym promieniowaniem UV. Nowoczesne osłony transparentne pełnią także formę izolacji termicznej i akustycznej.

Minimalistyczny design i wysoka jakość

Refleksole potrafią pięknie się komponować z wystrojem mieszkania. Ich minimalistyczny wygląd sprawia, że prezentują się zawsze elegancko, lekko i delikatnie nawet na dużych oknach. Refleskole łatwo też utrzymać w czystości. Wykonane są z innowacyjnych tkanin, które mają wysoki poziom odporności na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne. Zaletą refleksoli jest ich zaskakująco długa żywotność, trwałość oraz wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe