MGL Rolety > Blog > Eleganckie i nowoczesne plisy

Eleganckie i nowoczesne plisy

Tkaniny, z których wykonywane są plisy, prezentują się zawsze elegancko i świeżo. Tworzą w oknach niepowtarzalną dekorację. Idealnie dopasujesz je do przeszklenia o niestandardowym kształcie oraz rozmiarze. Poznaj więcej zalet wszechstronnych plis i wybierz model skrojony w sam raz na wymiar wybranego okna.

Plisy w najmodniejszych stylach i najnowocześniejszych trendach

Osłony przeciwsłoneczne mają za zadanie chronić Twoje mieszkanie przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Od plis otrzymasz o wiele więcej niż się spodziewasz. Przede wszystkim zaskoczą Cię niepowtarzalnie bogatą ofertą tkanin, unikalną kolorystyką i wzornictwem. Projektanci plis dopasowują swoje kolekcje do najnowszych trendów.

Czym wyróżniają się plisy

Plisy szyte są z tkaniny, którą tworzą 32 lub 20 milimetrowe zakładki. Dzięki temu prostemu i delikatnemu wzorowi osłony prezentują się niezwykle delikatnie i lekko, tworząc subtelną dekorację okienną.

Decydując się na plisy, masz pewność, że:

● dostępne są w bogatej ofercie wyjątkowo eleganckich tkanin w wyszukanej kolorystyce, o niepowtarzalnych strukturach oraz precyzyjnym wykończeniu
● możesz wybrać tkaniny ze specjalnymi powłokami chroniącymi przed nasłonecznieniem, zabrudzeniem oraz wilgocią
● możesz zdecydować się na plisy o zakładkach 20 mm lub 32 mm
● tkaniny występują w trzech opcjach przepuszczalności światła słonecznego: transparentne, półtransparentne oraz zaciemniające
● masz do wyboru co najmniej dwa mechanizmy sterowania: ręczne lub automatyczne
● dostępne są kolekcje, które szczególnie dbają o bezpieczeństwo dziecka
● dopasujesz je do każdego kształtu i rozmiaru okna.

Elastyczne dopasowanie

Plisami jako jednymi z nielicznych osłon okiennych można regulować od dołu i od góry. Wszystko zależy od tego, którą część okna chcesz w danym momencie przysłonić. Kolejną mocną stroną plisowanych osłon przeciwsłonecznych jest ich elastyczne dopasowanie do wszystkich niestandardowych kształtów okien. Możesz je zamontować na małych i dużych przeszkleniach, w oknach dachowych, lukarnach i w ogrodzie zimowym.

Plisy ze specjalnymi powłokami

Najwyższej jakości plisy wykonane są z tkanin pokrytych specjalną powłoką Perlex. Jej zadaniem jest skuteczne odbijanie promieni słonecznych, nie dając im możliwości do bezpośredniego zetknięcia się z szybą. Osłony z powłoką Perlex doskonale sprawdzają się w oknach narażonych na intensywne nasłonecznienie, wystawionych na południową stronę i w dachowych. Zimą powłoka Perlex zatrzymuje na zewnątrz zimne powietrze, utrzymując wewnątrz mieszkania przyjemną temperaturę.

Zaletą nowoczesnych plis z powłoką z teflonu jest wyjątkowo wysoka odporność na zabrudzenia oraz wilgoć. Można je bez problemu montować na przeszkleniach w kuchni i w łazience. Wybierając plisowane osłony, zwróć uwagę na certyfikaty, jakimi cechuje się dana kolekcja. Symbol DIN 4102 B1 daje Ci pewność, że tkanina jest niepalna.

Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe