MGL Rolety > Blog > Jakie rolety wybrać do pokoju dziecięcego

Jakie rolety wybrać do pokoju dziecięcego

Twoje dziecko jest dla Ciebie największym szczęściem, dlatego każdego dnia chcesz mu dać komfort i bezpieczeństwo. Urządzając pokój dziecięcy, nie możesz zatem zapomnieć o roletach okiennych. Dzięki nim masz szansę zaciemnić pomieszczenie, aby zapewnić dziecku zdrową drzemkę. Kolorowe rolety to też świetny sposób na stworzenie w pokoju baśniowej krainy, w której zawsze jest czas na dobrą zabawę.

Rolety dziecięce na zdrowy sen

W pokoju dziecięcym rolety stają się niezbędnym elementem wyposażenia, bowiem to dzięki nim masz szansę stworzyć odpowiednie warunki do spokojnej drzemki i zdrowego snu dziecka. Po zamontowaniu osłon przeciwsłonecznych nie musisz się już martwić, że intensywne promienie słoneczne będą utrudniać spanie. Rolety nie tylko chronią pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem, a nocą przed jaskrawym światłem księżyca czy latarni ulicznych, ale też zabezpieczają je przed przegrzaniem się. Kiedy osłonisz okno roletami w wyjątkowo słoneczne dni, w pokoju dziecięcym będzie utrzymywać się przyjazna dla dziecka temperatura, która pozytywnie wpłynie na jego samopoczucie i pozwoli na swobodną zabawę. 

Rolety dziecięce w bajkowych kolorach

Do pokoju dziecięcego warto zamówić rolety na wymiar. Dzięki temu masz pewność, że będą one idealnie dopasowane do okna i dadzą upragniony komfort. Kolejną zaletą osłon okiennych na zamówienie jest bogata gama kolorystyczna i ogromny wybór motywów, jakie mogą znaleźć się na rolecie. Decydując się na montaż rolety dziecięcej, w jednej chwili pokój zamieni się w baśniową krainę dinozaurów lub bajkowych zwierzątek, w cukierkowe królestwo dla księżniczek albo dla rycerzy, w wyspę piratów i wiele  innych wspaniałych światów, które dziecko może sobie wymarzy. Osłony przeciwsłoneczne z kolorowymi nadrukami rozwijają dziecięcą wyobraźnię i pozytywnie wpływają na kreatywne myślenie. Spełniają dziecięce marzenia i sprawiają, że dzieci bardzo lubią bawić się w swoim pokoju. Wieczorem rolety z kolorowymi i wesołymi motywami odgonią wszystkie dziecięce strachy i sprawią, że dziecko będzie chętniej zasypiało.

Zalety rolet dziecięcych

Projektowane z myślą o młodszych i starszych dzieciach rolety mają wiele zalet. Przede wszystkim skutecznie zaciemniają pomieszczenie, w którym przebywają dzieci, zapewniając im komfortowe warunki do spania oraz do zabawy. Kolejną zaletą jest to, że wysokiej jakości rolety przeciwsłoneczne wykonane są z tkanin wyróżniających się termoizolacją. A to oznacza, że latem skutecznie chronią pomieszczenie przed wpadaniem do niego gorącego powietrza, natomiast zimą utrzymują w pokoju przyjemne ciepło. 

Pozostałe zalety rolet do pokoju dziecięcego:

  • łatwa obsługa
  • prosty i szybki montaż
  • rolety wykonane są z antyalergicznej, certyfikowanej tkaniny wolnej od wszelkich szkodliwych substancji
Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe