MGL Rolety > Blog > Rolety tekstylne – jaki model sprawdzi się najlepiej w Twoim mieszkaniu

Rolety tekstylne – jaki model sprawdzi się najlepiej w Twoim mieszkaniu

Rolety tekstylne doskonale się sprawdzają jako skuteczna ochrona przeciwsłoneczna. Pięknie prezentują się w każdej przestrzeni na małych i dużych przeszkleniach. Z łatwością zamontujesz je w mieszkaniu, w domu, w biurze lub w lokalu komercyjnym. Jeśli jeszcze nie jesteś pewien, czy rolety tekstylne spełnią Twoje oczekiwania, zapoznaj się z ich najważniejszymi zaletami.

Rolety tekstylne – klasyka wśród osłon przeciwsłonecznych

Rolety tekstylne są najbardziej znanymi osłonami przeciwsłonecznymi, które montuje się na przeszkleniach w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Ich zadaniem jest skuteczne blokowanie promieni słonecznych. Dzięki nim w monitorze komputera i telewizora nie odbija się światło, a we wnętrzu pomieszczenia panuje nieco niższa temperatura. Dodatkowo rolety tekstylne w domach jednorodzinnych i mieszkaniach w bloku zapewniają mieszkańcom upragnioną prywatność.

Tkaniny do rolet tekstylnych

Kiedy przychodzi czas, aby wybrać konkretny model rolety tekstylnej, musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim, gdzie będziesz montował roletę? Czy w pomieszczeniu chcesz cieszyć się naturalnym światłem i mieć przez okno niczym nieograniczony widok, czy zależy Ci na całkowitym zaciemnieniu wnętrza?

Rolety tekstylne dostępne są w trzech modelach:

● model z tkaniną transparentną
● model z tkaniną półtransparentną
● model z tkaniną zaciemniającą

Rolety tekstylne z tkaniną transparentną

Jeśli Ci zależy, aby pomieszczenie było oświetlone naturalnym światłem słonecznym, to wybierz roletę z tkaniną transparentną. W jasnych odcieniach przezroczysta tkanina zjawiskowo filtruje promienie słoneczne, rozjaśniając wnętrze mieszkania przyjemnym, delikatnym światłem. Dodatkową zaletą rolet tekstylnych z tkaniną transparentną jest to, że możesz obserwować widok za oknem. Dzięki transparentnym osłonom masz cudowne poczucie niczym nieograniczonej przestrzeni.

Rolety tekstylne z tkaniną półtransparentną

Kolejnym modelem rolet tekstylnych są osłony z tkaniną półtransparentną. Jej zadaniem jest zaciemnienie pomieszczenia, które w szczególny sposób może być narażone na nasłonecznienie. Bez problemu zamontujesz ten rodzaj rolety tekstylnej na poddaszu w oknach dachowych, w pokoju dziecka i wszędzie tam, gdzie zależy Ci na stworzeniu półmroku i zachowaniu komfortowej temperatury.

Rolety tekstylne z tkaniną zaciemniającą

Rolety tekstylne z tkaniną zaciemniającą są idealnym rozwiązaniem do sypialni. To dzięki nim optymalnie zaciemnisz pomieszczenie, tworząc doskonałą atmosferę do drzemki w ciągu dnia. Tkaniny zaciemniające z masą perłową lub z warstwą z aluminium skutecznie blokują promienie słoneczne, co daje Ci pewność, że w pomieszczeniu zostanie zachowana przyjemna temperatura.

Idealne dopasowanie rolet tekstylnych do każdego wnętrza

Rolety tekstylne dają Ci nieograniczone możliwości, kiedy chcesz je idealnie dopasować do wystroju wnętrza. Dostępne są w różnorodnych rodzajach tkanin, niezliczonych kolorach, wzorach oraz strukturach. Projektanci wnętrz cenią sobie rolety tekstylne za ich elastyczność i funkcjonalność. To dzięki nim mogą stworzyć wyjątkowe aranżacje przestrzeni domowych oraz komercyjnych.

Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe