MGL Rolety > Blog > Żaluzje drewniane – idealne rozwiązanie do klasycznych pomieszczeń

Żaluzje drewniane – idealne rozwiązanie do klasycznych pomieszczeń

Żaluzje drewniane oczarowują swoim stylem i elegancją. Do domowej przestrzeni wnoszą ciepłą i harmonijną atmosferę. Żaluzje z naturalnego materiału zawsze prezentują się jako ponadczasowa dekoracja okienna, która zawsze jest trendy. Drewniane lamele pięknie i subtelnie filtrują promienie słoneczne, podnosząc jakość i komfort przebywania we wszystkich pomieszczeniach, w których zostały zamontowane.

Stwórz wyjątkową atmosferę

Drewniane żaluzje pięknie komponują się z wystrojem wnętrz w stylu vintage, klasycznym i skandynawskim. Naturalny materiał zapewnia w każdym pomieszczeniu komfortową atmosferę. Bogata paleta odcieni pozwala dopasować osłony do niemal każdego koloru wystroju wnętrza. Naturalne drewno doskonale czuje się w otoczeniu bieli, szarości, ale też mocniejszych tonacji takich, jak turkus, czerwień czy zieleń. Białe lamele cudownie wyróżnią i rozjaśnią przestrzenie urządzone w ciemniejszych barwach.
Żaluzje z drewna są przystosowane do montażu na ścianie, ramie okiennej lub suficie, dlatego możesz je zaplanować w każdym projekcie wnętrza bez względu na to, czy są tam duże czy małe powierzchnie okienne.

Wysoka jakość naturalnego materiału

Lamele wykonane są z litego drewna, które jest impregnowane certyfikowanym olejem dostępnym w różnych kolorach. Naturalny materiał już sam w sobie jest piękny. Wykonane z niego osłony okienne zachwycają niepowtarzalną powierzchnią, trwałością i stabilnością. Żaluzje drewniane działają bardzo cicho. Precyzja wykonania całego mechanizmu daje ci pewność, że będziesz cieszył się bezawaryjnym funkcjonowaniem przez wiele lat. Wysoką jakość żaluzji drewnianych rozpoznasz nie tylko po wyglądzie lameli. Na szczególną uwagę zasługują najdrobniejsze detale takie, jak: prowadnice, linki drabinkowe, drążki sterujące, wsporniki, maskownice i wiele innych elementów, które zostały perfekcyjnie do siebie dopasowane, aby tworzyć idealną i piękną całość.

Lemele drewniane są dostępne w trzech wymiarach: 25 mm, 50 mm i 70 mm. Żaluzje z najmniejszymi lamelami dobrze się prezentują się w małych i o standardowych standardowych kształtach przeszkleniach. Osłony z lamelami o szerokości 50 mm nie przytłaczają, a w klasycznych oknach wyglądają stylowo i elegancko. Największe lamele 70 mm to idealna ochrona przed słońcem na dużych przeszkleniach okiennych. Subtelnie filtrowane przez nie promienie słoneczne tworzą zachwycającą grę świateł i cieni.

To, w jakim rozmiarze wybierzesz lamele, zależy od twoich stylistycznych upodobań oraz projektu okien i budynku. Warto też wiedzieć, że żaluzje drewniane są dostępne w wielu kolorach, dlatego nie będziesz miał problemu, aby dopasować je do odcienia podłogi lub dywanów. Dzięki odpowiednio dobranym żaluzjom drewnianym stworzysz niepowtarzalną aranżację salonu, kuchni, sypialni, pokoju dziecka, a nawet łazienki. Doskonale zaimpregnowane lamele z drewna odporne są na wilgoć.

Zalety żaluzji drewnianych:

  • idealna ochrona przeciwsłoneczna
  • możliwość różnorodnego sterowania natężeniem naturalnego światła
  • wysoka jakość materiału
  • precyzja wykonania
  • niepowtarzalny i ponadczasowy wygląd
  • wyjątkowa funkcjonalność
  • odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne
  • wyróżniający się mechanizm działania pod względem trwałości, solidności wykonania oraz stabilności

Wady żaluzji drewnianych:

  • wysoka cena
  • nie można użytkować żaluzji drewnianych w oknach wystawionych na ekstremalne nasłonecznienie. Istnieje wtedy ryzyko wyblaknięcia koloru lameli.
Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe