MGL Rolety > Blog > Żaluzje drewniane. Postaw na piękną i niepowtarzalną dekorację okienną

Żaluzje drewniane. Postaw na piękną i niepowtarzalną dekorację okienną

Drewniane żaluzje okienne poziome tworzą we wnętrzach mieszkalnych ciepłą oraz przytulną atmosferę. Należą do dekoracji okiennych wyróżniających się wyszukanym i ponadczasowym stylem. Przedstawiamy najpiękniejsze modele żaluzji drewnianych, wśród których znajdziesz coś specjalnego dla siebie.

Odcienie i wzory stworzone przez samą naturę

Poziome żaluzje drewniane występują w unikalnych odcieniach i wzorach. Każda z tego rodzaju osłon okiennych wyróżnia się wyjątkowym pięknem, jaki może stworzyć tylko sama natura. Poziome żaluzje drewniane wspaniale prezentują się też w oknach i przeszkleniach drzwi balkonowych oraz tarasowych. Stanowią niepowtarzalną dekorację, która idealnie dopasowuje się do wystroju niemal każdego wnętrza.

Wskazówki

Jeśli zależy Ci, aby w pomieszczeniu było jasno, to wybierz drewniane żaluzje z charakterystycznymi słojami w odcieniach bieli i szarości. W przestronnych wnętrzach możesz zdecydować się na żaluzje drewniane w ciemniejszych odcieniach, takich jak: czerwony mahoń, czerwona wiśnia, złoty dąb, czarny, ciemny orzech, heban. Każdy kolor lameli powinien być w odpowiedni sposób zharmonizowany z odcieniami wystroju wnętrza.

Nastrojowe światło słoneczne

Poziome żaluzje drewniane składają się z lamel, które możesz ustawiać pod dowolnym kątem. To ty decydujesz, ile światła słonecznego wpadnie do środka pomieszczenia. Drewniane lamele pięknie filtrują promienie, sprawiając, że we wnętrzu tworzy się wyjątkowa atmosfera.

Elastyczne dopasowanie

Poziome żaluzje drewniane wyjątkowo prezentują się w dużych i małych przeszkleniach okiennych. System osłon przeciwsłonecznych z drewnianymi lamelami możesz zamontować na ramie okna, na ścianie lub na suficie. Lamele występują w kilku szerokościach: 16 mm, 25 mm i 50 mm. Lamele o szerokości 25 mm są idealne do przeszkleń o małych rozmiarach. Natomiast lamele o szerokości 50 mm świetnie się prezentują na dużych oknach, na przykład na szklanych powierzchniach drzwi tarasowych.

Płynne sterowanie

Jeśli montujesz żaluzje drewniane na dużych oknach, warto wybrać model z systemem automatycznego sterowania. Jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku, kiedy ciężar lamel sprawia, że ręczna obsługa żaluzji za pomocą łańcuszka staje się bardzo uciążliwa i niewygodna, a także może prowadzić do uszkodzenia systemu.

Decydując się na rolety drewniane, zyskujesz osłonę wyróżniającą się:

  • wyjątkowo estetycznym wyglądem
  • niezwykłą praktycznością
  • ogromną starannością wykonania i dbałością o każdy szczegół
  • wygodnym i elastycznym użytkowaniem.

Jeśli zależy nam, by osłony okienne wyróżniały się tymi cechami – warto zdecydować się na drewniane żaluzje. Kraków, Warszawa czy inne miasta to siedziby wielu sklepów oferujących szeroki wybór rolety i żaluzji, dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. 

 

Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe