MGL Rolety > Blog > Brama rolowana – co powinieneś wiedzieć przed montażem

Brama rolowana – co powinieneś wiedzieć przed montażem

Istnieją różne rodzaje bram, które różnią się pomiędzy sobą sposobem zamykania i otwierania, rodzajem materiału oraz typem sterowania. Przy wybieraniu odpowiedniego modelu bramy powinieneś brać pod uwagę nie tylko wygląd i wygodę obsługi, ale przede wszystkim jakość wykonania i bezpieczeństwo.

Nowoczesna brama rolowana: najważniejsze aspekty

Patrząc na bramy rolowane z zewnątrz, możemy dostrzec, jak niezwykle estetycznie się prezentują. Mocne i solidne skrzydło składające się z aluminiowych lameli nie posiada na zewnątrz żadnego uchwytu, dzięki temu jest o wiele trudniejsze do otwarcia przez intruza. Bramy rolowane najczęściej montowane są w garażach, magazynach i warsztatach. Model bramy rolowanej jest bardzo ceniony za oszczędność miejsca przed i wewnątrz pomieszczenia.

Zamykanie i otwieranie bramy rolowanej

Drzwi bramy rolowanej są wykonane z wąskich i bardzo mocnych aluminiowych lameli, które w środku zostały wypełnione pianką poliuretanową. Połączone ze sobą profile za pomocą zaczepów szybko i sprawnie nakręcają się na wał oraz chowają do skrzynki, którą można umieścić na zewnątrz budynku lub wewnątrz pomieszczenia tuż pod sufitem. Montaż kasety nad wjazdem do garażu jest dobrym sposobem na zaoszczędzenie miejsca pod sufitem i na bocznych ścianach garażu, warsztatu czy magazynu.

Montaż bramy rolowanej

Samo mocowanie konstrukcji bramy rolowanej nie jest skomplikowane i z pewnością zajmuje mniej czasu niż zakładanie bramy segmentowej. Montaż zaczynasz od nawiercenia otworów w prowadnicach i mocowania ich po bokach. Kolejnym krokiem jest umieszczenie skrzynki na suficie wewnątrz pomieszczenia lub na zewnątrz nad wjazdem. Skrzynkę umieszcza się na zamocowanych już prowadnicach. Następnie sprawdź, czy prawidłowo działa silnik. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz przełożyć pancerz przez rurę nawojową. Pamiętaj, aby pancerz instalować tak, żeby nie uszkodzić profili.

Wyposażenie bramy rolowanej:

  • napęd elektryczny, jeśli przestanie działać z powodu braku prądu, zawsze masz pod ręką korbę, którą ręcznie otworzysz i zamkniesz bramę
  • zdalne sterowanie za pomocą pilota
  • dodatkowe blokady antywłamaniowe utrudniające podniesienia pancerza
  • hamulec bezpieczeństwa

Postaw na wysoką jakość bramy rolowanej

Wygląd, solidność wykonania, trwałość i bezpieczeństwo to najważniejsze cechy, jakie musisz brać pod uwagę, wybierając bramę rolowaną. O wyższej cenie decydują takie aspekty, jak wysoka jakość materiału, wielkość i bogate wyposażenie konstrukcji. Warto jednak zainwestować i cieszyć się bezawaryjnym działaniem bramy rolowanej przez długie lata.

Zalety bramy rolowanej:

  • płynne i elastyczne zwijanie drzwi
  • idealne dopasowanie nawet do podjazdu z nieregularną powierzchnią
  • oszczędność miejsca przed i w środku pomieszczenia, gdzie została zamontowana brama rolowana
  • możliwość wyboru dwóch rodzajów sterowania: automatycznego lub ręcznego
  • lekka konstrukcja

Wady bramy rolowanej:

  • uboga gama kolorów i wzorów
  • niski poziom izolacji termicznej
Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe