MGL Rolety > Blog > Jakie wybrać rolety zewnętrzne

Jakie wybrać rolety zewnętrzne

Montaż rolet zewnętrznych w budynkach wielorodzinnych i jednorodzinnych znacząco podwyższa komfort mieszkania. Przede wszystkim zapewniają one cenne bezpieczeństwo, skuteczną ochronę przed słońcem, a także idealnie sprawdzają się jako izolacja termiczna oraz akustyczna. Przedstawiamy najważniejsze cechy, na jakie warto zwracać uwagę w czasie wyboru rolet zewnętrznych.

Wyjątkowa wartość estetyczna

W projektach nowych budynków wielorodzinnych oraz jednorodzinnych jest już standardem, że w oknach i drzwiach balkonowych pojawiają się rolety zewnętrzne. Projektanci cenią je sobie nie tylko za swoją przemyślaną funkcjonalność, ale także za niepowtarzalną estetykę. Dzięki roletom zewnętrznym bardzo szybko poprawia się wygląd całego budynku, którego fasada prezentuje się bardzo nowocześnie i stylowo.

Wysoka jakość systemów rolet zewnętrznych

Kiedy zaczynasz przeglądać oferty sprzedaży rolet zewnętrznych, z pewnością jesteś zaskoczony ich wysoką ceną. Pamiętaj, że wpływa na nią wiele aspektów, których nie znajdziesz w standardowych roletach wewnętrznych. Składają się na nią: przemyślany i niezawodny projekt systemu, wyjątkowa jakość materiału, solidność mechanizmów sterowania, dzięki którym możesz cieszyć się każdego dnia wewnątrz mieszkania niepowtarzalnym komfortem i bezpieczeństwem.

Materiał – niezawodny, solidny i wytrzymały

Przede wszystkim wysokiej jakości system rolet zewnętrznych wyróżnia się wyjątkową wytrzymałością, a także odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz na wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne. Mocny i solidny pancerz wykonany jest najczęściej z dwóch materiałów: z tworzywa sztucznego lub z aluminium wypełnionego pianką poliuretanową, bezfreonową. Pamiętaj, że aluminiowe profile są nieporównywalnie trwalsze i wytrzymalsze niż te z tworzywa sztucznego. Wypełnienie pianką poliuretanową, bezfreonową zapewnia najwyższy poziom izolacji termicznej oraz akustycznej.
Kolejną funkcją rolet zewnętrznych aluminiowych jest ochrona antywłamaniowa. W celu zwiększenia komfortu mieszkania i poczucia bezpieczeństwa do systemu rolet zewnętrznych możesz dobrać takie elementy, jak: czujnik światła słonecznego, czujnik pogodowy i silnik elektryczny, dzięki któremu prosto i szybko sterujesz roletami za pomocą jednego przycisku. W celu podniesienia poziomu ochrony przed włamaniem do systemu rolet zewnętrznych powinny być dołączone rygle automatyczne i wieszaki blokujące.

Rolety zewnętrzne dostępne są w wielu kolorach RAL, dlatego możesz bez problemu dopasować je do odcieni elewacji budynku. Deweloperzy i właściciele domów jednorodzinnych najczęściej wybierają profile szare oraz brązowe.

Lepsze warunki życia i pracy

Pewnie nie raz znalazłeś się w pomieszczeniu, w którym czułeś się jak w saunie. A w nadmiernie nasłonecznionej, zamkniętej przestrzeni swoje codzienne czynności wykonujesz o wiele wolniej.
Rolety zewnętrzne mają za zadanie skutecznie chronić Twoje mieszkanie oraz miejsce pracy przed nadmiernym nasłonecznieniem i wpadającym z zewnątrz ciepłem. Utrzymują wewnątrz pomieszczenia przyjemną temperaturę. W ten sposób pozytywnie wpływają na Twoje samopoczucie, a dodatkowo znacząco odciążają pracę systemów klimatyzacji w czasie gorącego lata i pozwalają na obniżenie kosztów energii. Oprócz tego dają Ci gwarancję zachowania prywatności, osłaniając wnętrze mieszkania przed ciekawskim wzrokiem przechodniów.

Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe