MGL Rolety > Blog > Brama rolowana i jej zalety

Brama rolowana i jej zalety

Brama rolowana to jedno z najlepszych rozwiązań, które doskonale sprawdza się w budynkach prywatnych i komercyjnych. Jej zaletą jest lekka i trwała konstrukcja oraz przemyślany system działania, a także niezwykle łatwa obsługa systemu sterowania. Poznaj więcej mocnych stron bramy rolowanej i przekonaj się, że warto ją mieć.

Drzwi do zadań specjalnych

Drzwi bramy rolowanej składają się z systemu lamel. Te stabilne i solidnie wykonane listwy dostępne są w wielu szerokościach. To jakie wybierzesz, zależy od tego, gdzie chcesz zamontować bramę. Możesz wykorzystać ją jako drzwi garażowe, a także jako drzwi w wejściach do hal. Lamele występują w trzech szerokościach: 52 mm, 55 mm i 77 mm. 

Każda pojedyncza listwa wykonana jest z niezwykle trwałego, a przy tym niepowtarzalnie lekkiego aluminium. Materiał zaskakuje wysoką odpornością na korozję oraz na zewnętrzne urazy mechaniczne, dlatego montując bramę rolowaną, nie musisz się martwić niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Aluminium, z którego zostały wykonane lamele, idealnie sprawdza się jako izolacja termiczna i akustyczna. 

Nowoczesna technologia i niezawodność

Wielkość lameli decyduje o tym, jak duża będzie skrzynia zamontowana w nadprożu. To właśnie w niej umieszczony jest specjalny wał nawojowy, na który nawijane są listwy. Im mniejsza szerokość lameli, tym mniejsza jest średnica nawiniętego na wał pancerza. A to z pewnością pozwoli Ci nie tylko na oszczędność miejsca w garażu, ale także na zmniejszenie kosztów. Pamiętaj, że nowoczesna brama rolowana jest zamontowana w taki sposób, aby można było przeprowadzić dokładną konserwację.

Brama rolowana dostępna jest w różnych długościach i szerokościach. Nie musisz się obawiać, że im szersze drzwi, tym szybciej brama może się psuć. Nic bardziej mylnego. Nowoczesna technologia pozwoliła połączyć ze sobą listwy w taki sposób, aby stabilnie się trzymały, tworząc niezwykle trwały i odporny na urazy pancerz. Będziesz zaskoczony, jak długo system może działać bez awarii i jak bardzo łatwy jest w obsłudze. 

Przy szerokich i wysokich bramach warto wybrać model z wysokiej jakości napędem elektrycznym. Dzięki niemu szybko i sprawnie zamkniesz i otworzysz drzwi. Dodatkowo zintegrowany system zaskoczy Cię niezwykle cichą pracą, którą na pewno docenisz po wielu latach użytkowania bramy. Za pomocą przycisku w pilocie możesz sterować także oświetleniem. 

Oszczędność miejsca

Jeśli zależy ci na oszczędności miejsca przed i za bramą, to brama rolowana jest dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Spokojnie możesz zaparkować samochód przy samej rolecie. System rolety rolowanej w przeciwieństwie do innych modeli bram daje także możliwość pozostawienia wolnej przestrzeni na suficie i na bocznych ścianach. 

 

Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe