MGL Rolety > Blog > Jak wybrać rolety, aby nie przepuszczały światła

Jak wybrać rolety, aby nie przepuszczały światła

Szukasz wysokiej jakości rolet, które nie przepuszczają światła. Osłony okienne wykonane z tkanin zaciemniających spełnią twoje oczekiwania. W sypialni stworzą doskonałe warunki na popołudniową drzemkę. Przemienią salon w zanurzoną w półmroku salę kinową, abyś mógł spokojnie obejrzeć ulubiony film.

100% zaciemnienia

100% zaciemnienia, czy to w ogóle jest możliwe? Tak, istnieją modele rolet okiennych, które świetnie sobie radzą z redukowaniem do minimum natężenia światła słonecznego w domowych i biurowych przestrzeniach. Zastosowanie specjalnej powłoki pozwala im chronić przed przegrzaniem się wszystkie pomieszczenia, które w lecie narażone są na wzrost temperatury. Powłoka podgumowana w kolorze tkaniny lub srebra oraz powłoka aluminiowa dają najlepsze wsparcie tkaninom, z których wykonywane są rolety tekstylne oraz rolety typu Sreen.

Rolety tekstylne z tkaniną podgumowaną

Rolety tekstylne w kasecie z tkaniną podgumowaną dają 100% zaciemnienia. Składają się z poliestru o bardzo gęstym splocie. Dodatkowo są wspierane przez warstwę podgumowaną. Zaletą rolet intensywnie zaciemniających jest utrzymanie w pomieszczeniu przyjemnej temperatury. Dzięki temu czujesz się niezwykle komfortowo. Kolejnym plusem rolet z tkaniną podgumowaną dających 100% zaciemnienia jest zapewnienie bezpiecznej prywatności. W dobrze zaciemnionej sypialni czy pokoju dziecka każdy domownik ma szansę na dłuższy sen i bez przeszkód zdrzemnie się nawet w ciągu bardzo słonecznego dnia.

Co zapewniają rolety z powłoką podgumowaną:

  • 100% zaciemnienia wybranej przestrzeni
  • ochrona wnętrza przed przegrzaniem w czasie upalnych dni
  • komfort snu i poczucie bezpiecznej prywatności
  • w czasie zimy zatrzymują ciepłe powietrze wewnątrz pomieszczenia
  • oszczędność kosztów energii

Podgumowana powłoka może występować w kolorze srebrnym lub w kolorze tkaniny wewnętrznej. Pamiętaj, że im ciemniejsza barwa tkaniny, tym bardziej pomieszczenie zaciemnione. Rolety tekstylne z powłoką podgumowaną nie powinny być montowane na oknach narażonych na zbyt wysoki poziom nasłonecznienia. Intensywnie długie wystawienie ich na bardzo wysokie temperatury może negatywnie wpływać na jakość materiału.
Rolety tekstylne w kasecie z warstwą podgumowaną sprawdzają się również w takich pomieszczeniach, jak: kuchnia czy łazienka. Dobrze zaimpregnowany materiał jest odorny na wszelkie zabrudzenia oraz wilgoć.

Rolety typu Screen z aluminiową powłoką

Rolety typu Screen z zewnętrzną powłoką aluminiową to kolejna propozycja dla tych, którzy chcą odpocząć od intensywnego natężenia światła słonecznego oraz skutecznie ograniczać wpadanie gorącego powietrza do wnętrza pomieszczenia. Specjalna aluminiowa warstwa wyróżnia się wysokim poziomem termoizolacyjnym. Tkanina rolet typu Screen niemal w 100% blokuje nagrzewanie się i nasłonecznienie przestrzeni.
Osłony z powłoką aluminiową możesz umieścić na oknach w takich miejscach, gdzie chcesz utrzymać przyjazną temperaturę do pracy czy odpoczynku lub gdzie korzystasz z projektorów. Dzięki rolecie zaciemniającej Screen zredukujesz również hałas dobiegający z zewnątrz.

Co zapewniają rolety z aluminiową powłoką:

  • redukowanie nagrzewania się pomieszczenia
  • blokowanie nasłonecznienia
  • minimalizowanie hałasu dobiegającego z zewnątrz
  • odbijanie promieni UV
  • oszczędność kosztów energii
Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe