MGL Rolety > Blog > Markizy balkonowe i tarasowe – co to jest i jak wybrać

Markizy balkonowe i tarasowe – co to jest i jak wybrać

Kiedy za oknem ciepło i słonecznie, każdą chwilę spędzałbyś w wygodnym leżaku na balkonie lub przydomowym tarasie. Jednak zbyt upalne, deszczowe albo wietrzne dni nie pozwalają ci się cieszyć wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Istnieje rozwiązanie, które doskonale ochroni cię przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Markizy balkonowe i tarasowe zaskoczą cię swoim urokiem, praktycznością i prostą obsługą.

Strefa chillout

Markizy idealnie się sprawdzają na balkonach i tarasach. Podnoszą jakość twojego życia, umożliwiając ci niczym niezakłócony wypoczynek. Tkaniny, z których wykonane są markizy, dostępne są w różnorodnych kolorach i wzorach. Każda osłona wyróżnia się precyzyjnym wykończeniem. Taras lub balkon z markizą wygląda o wiele bardziej atrakcyjnie. Tworzy dla ciebie specjalną przestrzeń w stylu chillout, a także azyl, gdzie zawsze możesz wyciszyć się i zrelaksować po dniu ciężkiej pracy.

Markizy dostosowane do twoich potrzeb

Wybór odpowiedniego modelu markizy nie będzie dla ciebie trudny, jeśli masz względem niej konkretne wymagania. Przede wszystkim musisz mieć określone miejsce, gdzie chcesz zamontować markizę. Warto też wiedzieć, że standardowe markizy w kasecie lub bez mają maksymalną szerokość sięgająca do 7 m, a wysięg do 4,1 m.

Masz do wyboru kilka modeli markiz:

  • markiza w kasecie

Dzięki kasecie materiał markizy jest odpowiednio chroniony przed zabrudzeniem, a także w czasie silnych wiatrów czy ulewnych burz. Kaseta prezentuje się estetycznie i można ją kolorystycznie dopasować do odcieni elewacji. Ten model markizy montuje się na balkonie i na tarasie. Kasetę mocuje się bezpośrednio na elewacji budynku, co w przypadku bloku czy kamienicy wymaga zgody wspólnoty albo spółdzielni.
Maksymalna szerokość to 7 m, a wysięg 4,1 m.

  • markiza w półkasecie

Markiza w półkasecie po całkowitym zwinięciu pozostaje nadal widoczna od dołu. Od góry jest chroniona najczęściej przez aluminiową obudowę. Półkasetę montuje się do ściany lub do sufitu. Markiza w półkasecie przeznaczona jest do użytkowania zarówno na balkonie, jak i na tarasie.

  • markiza bez kasety

Markiza bez kasety może być montowana na tarasach i balkonach. Trzeba jednak pamiętać, że choć jest to model łatwy w obsłudze i w miarę tani, to jednak o wiele trudniej utrzymać go w czystości. Brak kasety powoduje, że materiał cały czas jest narażony na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Po pewnym czasie markiza może nie wyglądać już tak świeżo i estetycznie, jak na początku.

  • markiza boczna

Markiza boczna zwijana jest do kasety montowanej na ścianie w pozycji pionowej. Materiał osłony napięty jest pomiędzy dwoma ścianami lub zawieszany jest na słupku. Montaż markizy bocznej ma chronić taras i balkon przed intensywnymi promieniami słonecznymi, wiatrem lub ciekawskimi sąsiadami. Jest to model, w którym nie można zastosować sterowania napędem elektrycznym. Maksymalna wysokość markizy bocznej to 2 m, natomiast maksymalny wysięg równa się 4 m.

Markizy – jaki materiał najlepszy

Jeśli decydujesz się na zakup któregokolwiek modelu markizy, sprawdź, z jakiego materiału został wykonany. Przesiadując na tarasie lub balkonie pod wysokiej jakości tkaniną akrylową, masz pewność, że jesteś idealnie chroniony przed żarem lejącym się z nieba, deszczem czy wiatrem. Każdy materiał, z którego wykonana jest markiza, jest specjalnie zaimpregnowany, co daje mu długą żywotność, trwałość oraz zabezpiecza go przed niszczącym działaniem promieni UV. Markizy są dostępne w bardzo bogatej palecie barw i dekoracyjnych motywów. Dzięki temu twój balkon albo taras zamienia się w niepowtarzalnie piękne miejsce, które zaprasza do miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Markizy – jaki kolor wybrać

Markizy występują w bardzo szerokiej palecie barw i wzorów. Jeśli mieszkasz w bloku lub na osiedlu jednakowych domków jednorodzinnych, możesz pomyśleć o tkaninie w jednolitym odcieniu idealnie dopasowanym do elewacji budynku. Jednokolorowe markizy z pewnością przypadną do gustu wielbicielom minimalizmu czy stylu skandynawskiego, natomiast wielokolorowe i wzorzyste pozytywnie wpłyną na twoje samopoczucie. Ich zadaniem jest rozweselenie i ożywienie przestrzeni tarasu, w której poczujesz się jak na wiecznych wakacjach.

Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe