MGL Rolety > Blog > Moskitiera – ramkowa, drzwiowa, rolowana – którą wybrać

Moskitiera – ramkowa, drzwiowa, rolowana – którą wybrać

Moskitiery na okna oraz drzwi idealnie chronią przed wpadającymi do mieszkania owadami i kurzem. Dzięki niepozornym siatkom rozpiętym na profilach możesz się wreszcie cieszyć pełnią lata. Istnieje wiele rodzajów tego typu osłon ochronnych. Różnią się między sobą sposobem montażu, obsługi i kształtu. Różnorodność rodzajów moskitier daje ci możliwość idealnego dopasowania ich do twoich potrzeb.

Moskitiera ramkowa

Moskitiera ramkowa idealnie sprawdza się w oknach od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Jej montaż jest bardzo prosty i zajmuje niewiele czasu. Ramę moskitiery montuje się do futryny okiennej za pomocą specjalnych uchwytów obrotowych. Jest to montaż bezinwazyjny.
Zaletą moskitiery ramkowej jest możliwość umieszczenia jej w różnego rodzaju oknach i drzwiach o nietypowych kształtach. Profile aluminiowe lub z PCV, na których zamocowana jest siatka z włókna szklanego, są dostępne w szerokiej palecie barw oraz w drewnopodobnych okleinach. Dzięki temu doskonale dostosujesz je pod względem wizualnym do pozostałego wystroju wnętrza. Moskitierę ramkową pod koniec jesieni trzeba zdjąć, umyć i na czas zimy przechować w miarę ciepłym i suchym miejscu.

Miejsce montażu i możliwość otwierania:

  • w każdego rodzaju drzwiach i oknach
  • istnieje możliwość swobodnego otwierania i zamykania

Moskitiera drzwiowa

Moskitiera drzwiowa idealnie się sprawdza w drzwiach balkonowych i tarasowych. Dzięki niej możesz zostawić w czasie letnich dni drzwi otwarte na oścież, nie martwiąc się, że do wewnątrz wpadną jakieś owady. Profile, na których trzyma się siatka, zostały wykonane z aluminium ekstrudowanego. Materiał ten jest mocny i trwały, dzięki temu moskitiera jest stabilna i odporna na niespodziewane uszkodzenia mechaniczne. Wysokiej jakości siatka z włókna szklanego ładnie się układa, nie wgniata się ani nie załamuje.
Moskitiera drzwiowa umożliwia swobodne wychodzenie na balkon i wchodzenie do mieszkania. Otwiera się ją za pomocą wygodnego uchwytu. Specjalne magnesy nie pozwalają moskitierze na samoczynne uchylanie się. Można wybrać model moskitiery drzwiowej z mechanizmem samozamykacza, który automatycznie zatrzaskuje otwarte skrzydło, dzięki temu masz pewność, że owady będą się trzymały z daleka od twojego mieszkania.
Moskitierę drzwiową w okresie miesięcy zimowych warto zdjąć, oczyścić i dobrze zabezpieczyć.

Miejsce montażu i możliwość otwierania:

  • w każdego rodzaju drzwiach balkonowych i tarasowych
  • istnieje możliwość swobodnego otwierania i zamykania

Moskitiera rolowana

Moskitiera rolowana elegancko prezentuje się w oknach i drzwiach balkonowych. Swoim sposobem działania przypomina tradycyjne rolety wewnętrzne. Estetyczna siatka trzyma się bardzo stabilnie i ładnie się rozkłada. Nie tworzy też prześwitów, bo nie pozwalają na to zamocowane po bokach prowadnice. Zaletą moskitiery jest wyposażenie jej w system sprężynowy. To dzięki niemu siatka szybko zwija się do kasety lub rozwija się, zasłaniając całą przestrzeń okna i nie pozwalając na wpadanie do mieszkania małych owadów. Kolejnym atutem moskitiery rolowanej jest kaseta, która doskonale chroni siatkę i nie pozwala jej uszkodzić w czasie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a nawet w czasie zimy.

Miejsce montażu i możliwość otwierania:

  • montuje się na stałe w każdego rodzaju drzwiach balkonowych i tarasowych
  • istnieje możliwość swobodnego podnoszenia i opuszczania rolety po wcześniejszym otwarciu skrzydła okna lub drzwi
Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe