MGL Rolety > Blog > Osłony okienne na okna dachowe – jakie wybrać

Osłony okienne na okna dachowe – jakie wybrać

Okna dachowe są doskonałym sposobem na rozświetlenie przestrzeni znajdujących się na najwyższych kondygnacjach budynku. Latem jednak są najbardziej narażone na działanie gorących promieni słonecznych. Istnieje kilka modeli osłon okiennych, które doskonale się sprawdzają na tego typu przeszkleniach.

W poszukiwaniu osłon okiennych do zadań specjalnych

Osłony okienne na okna dachowe mają do spełnienia bardzo ważne funkcje. Przede wszystkim osłony okienne do okien dachowych mają za zadanie:

  • zabezpieczać przed oślepiającymi promieniami słonecznymi
  • chronić przed przegrzewaniem się pomieszczenia, obniżając temperaturę o kilka stopni
  • zaciemnić pomieszczenie
  • zmniejszać koszty za zużycie energii
  • utrzymywać się stabilnie w czasie otwierania okna
  • ładnie się prezentować i tworzyć przyjazny nastrój

Rolety tekstylne w kasecie, plisy oraz rolety zewnętrzne Screen zostały zaprojektowane tak, aby sprostać najbardziej wymagającym zadaniom. Doskonale się sprawdzą pod względem praktycznym i dekoracyjnym w oknach połaciowych.

Rolety tekstylne w kasecie

Jeśli zależy ci na utrzymaniu na poddaszu ciepłego i domowego klimatu, to rolety tekstylne w kasecie spełnią twoje oczekiwania. W oknach dachowych, które są szczególnie narażone na działanie promieni słonecznych, zamontuj rolety tekstylne z posrebrzaną powłoką. Specjalna warstwa nie tylko skutecznie zatrzyma gorące powietrze na zewnątrz, ale także doskonale zaciemni pomieszczenia. Tego typu rolety idealnie sprawdzą się w oknach połaciowych w sypialni lub w pokoju dziecięcym.
Rolety tekstylne z innowacyjnym systemem sprężynowym i prowadnicami trzymają się stabilnie szyby bez względu na to, pod jakim stopniem uchylisz skrzydło okienne. Dzięki tego typu rozwiązaniom możesz też zatrzymać osłonę w dowolnym położeniu okna.
Wybierając rolety tekstylne, postaw na jakość. Zdecyduj się na materiały odporne na działanie promieni UV, dzięki temu osłony nie wyblakną pod wpływem słońca. Przez kolejne lata zachowają swój pierwotny urok i blask.

Plisy do okien dachowych

Plisy doskonale dopasowują się do każdego typu okna dachowego. Fantazyjna struktura materiału, który ma kształt harmonijki, pięknie wyróżnia przestrzenie na poddaszu, stwarzając w nich domową atmosferę. Osłony harmonijkowe prezentują się w przeszkleniach połaciowych niezwykle lekko i delikatnie.
Plisy podobnie jak rolety tekstylne dostępne są jako modele z dodatkową warstwą ochronną, która sprawnie i szybko odbija gorące promienie słoneczne.
Poprzez montaż osłon o harmonijkowej strukturze sprawnie kontrolujesz ilość światła wewnątrz pomieszczenia. Plisy idealnie chronią pomieszczenie przed nasłonecznieniem, jeśli są zamontowane z prowadnicami. Wtedy ich materiał jest właściwie naciągnięty i rozłożony na skrzydle okna połaciowego i nie odstaje nawet wtedy, kiedy uchylisz okno. Wysokiej jakości tkanina poliestrowa w plisach zjawiskowo filtruje światło słoneczne, zmiękczając je i równomiernie rozpraszając po całym pomieszczeniu.
Plisy możesz płynnie zsuwać zarówno od góry, jak i od dołu. Dzięki temu masz możliwość zasłaniania okna dachowego na dowolnej części szyby. Sterujesz plisą za pomocą uchwytu przymocowanego na dole lub na górze osłony.

Rolety zewnętrzne Screen na okna dachowe

Zyskujące coraz większą popularność rolety zewnętrzne Screen idealnie sprawdzają się na oknach dachowych. Prezentują się stylowo i nowocześnie. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Wyróżniają się pod względem trwałości i solidności wykonania, a wysoka odporność na wiatr daje ci możliwość montażu rolet zewnętrznych Screen na oknach dachowych.
Rolety zewnętrzne Screen zapewniają poczucie wyjątkowego komfortu i bezpieczeństwa. Potrafią znacząco zredukować wpadanie do wewnątrz pomieszczenia promieni słonecznych. Dzięki nim utrzymasz na poddaszu przyjemną temperaturę powietrza nawet w czasie bardzo gorącego lata. Od standardowych rolet zewnętrznych rolety typu Screen różnią się tym, że materiał nie ogranicza widoczności, czyli masz zawsze możliwość obserwowania tego, co dzieje się na zewnątrz.

Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe