Rolety zewnętrzne adaptacyjne i podtynkowe są nastawione na wielozadaniowość. Obydwa modele rolet zewnętrznych świetnie się sprawdzają jako skuteczna izolacja termiczna i akustyczna oraz jako zabezpieczenie mieszkania przed włamaniami. Choć mają do spełnienia te same funkcje, to jednak istnieją znaczące różnice między roletami zewnętrznymi adaptacyjnymi a podtynkowymi.
Rolety zewnętrzne adaptacyjne cieszą się największą popularnością. Z pewnością ma na to wpływ możliwość montowania ich w budynkach w stanie surowym i w budynkach już wykończonych, gdzie są wstawione okna. Rolety zewnętrzne adaptacyjne chowane są do kasety, która nie jest zabudowana. Umieszcza się ją we wnęce okiennej lub bezpośrednio na ścianie.
Choć kasety nie mogą być zabudowane, to nie oznacza, że muszą wyglądać nudno i mało atrakcyjnie. Producenci zadbali o to, aby kasety do rolet zewnętrznych adaptacyjnych prezentowały się estetycznie i solidnie. Dostępne są one w wielu kolorach, dzięki czemu możesz dopasować je do odcieni elewacji lub innych elementów budynku. Kolejną zaletą jest różnorodność kształtów obudowy. Masz możliwość wybrać kasetę prostokątną, okrągłą, półokrągłą bądź ściętą pod skosem.
Kaseta umieszczona we wnęce okiennej może ograniczać światło wpadające do wnętrza pomieszczenia lub rzucać cień. Umieszczona na zewnątrz jest także bardziej narażona na działanie warunków atmosferycznych. Zbiera się na niej kurz, śnieg, liście, przez co właściciel budynku musi poświęcić nieco więcej czasu, aby utrzymać kasetę w należytej czystości.
Na rolety zewnętrzne podtynkowe musisz się zdecydować na etapie projektu, czyli przed wykonaniem elewacji i ociepleniem budynku. Dzięki temu architekt jest w stanie zaprojektować specjalny kształt nadproża albo pomyśleć nad grubszą warstwą ocieplenia, która idealnie zakryje kasetę rolety.
Rolety zewnętrzne podtynkowe umieszcza się w nadprożu nad oknem. Warto pamiętać, aby kasetę od betonowego nadproża oddzielić warstwą izolacji o grubości minimum 20 mm.
Kaseta rolet zewnętrznych podtynkowych jest całkowicie schowana w ścianie nośnej, dzięki temu nie zakłóca estetyki elewacji budynku. Na zewnątrz widoczny jest tylko pancerz, prowadnice oraz klapa rewizyjna, która umożliwia konserwację i serwisowanie rolety.
Rolety zewnętrzne podtynkowe idealnie się sprawdzają jako skuteczna izolacja termiczna i akustyczna.
Rolety zewnętrzne podtynkowe mogą być zamontowane tylko wtedy, jeśli zostały przewidziane w projekcie budynku. Bez stworzenia odpowiedniej wnęki w nadprożu oraz bez odpowiedniej grubości warstwy izolacyjnej montaż tego typu rolet nie jest możliwy. Model osłon zewnętrznych podtynkowych jest też nieco droższy w porównaniu do innych typów osłon zewnętrznych.
Szeroki wybór osłon i profili
Ekspresowy czas realizacji
Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
Atrakcyjne warunki handlowe