MGL Rolety > Blog > Żaluzje pionowe – jakie wybrać, by służyły przez lata

Żaluzje pionowe – jakie wybrać, by służyły przez lata

Żaluzje pionowe są osłonami przeciwsłonecznymi, które świetnie się sprawdzają w oknach w domu i w pracy. Niezastąpiona funkcjonalność, zjawiskowa estetyka oraz łatwość utrzymania w czystości to tylko niektóre z unikalnych zalet żaluzji pionowych.

Żaluzje pionowe na duże przeszklenia

Żaluzje pionowe są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają pomysłu jak osłonić duże przeszklenia. W domach i biurach, gdzie wpada znacząca ilość światła słonecznego, a pomieszczenia zaczynają się niebezpiecznie nagrzewać, warto pomyśleć o tego typu osłonach okiennych. Zaletą żaluzji pionowych jest to, że można je szczelnie zamknąć, aby całkowicie zablokować wpadanie ostrych promieni słonecznych albo całkowicie rozsunąć, dzięki temu możesz wpuścić do środka nieograniczoną ilość naturalnego światła.

Prosty montaż

Żaluzje pionowe są przystosowane do mocowania w oknach o niestandardowych kształtach: na skosach, trapezach i powierzchniach zaokrąglonych. Delikatne lamele umieszczone są na szynie, którą montujesz na ścianie lub na suficie. Pojedyncza szyna może liczyć maksymalnie 6000 mm szerokości i 4000 mm wysokości. Istnieje możliwość łączenia ze sobą dwóch górnych listew. Dla żaluzji pionowych nie jest przeszkodą, aby osłaniać przeszklenia liczące nawet 12 metrów szerokości. Szyny do utrzymania lameli wykonane są z aluminium lub PCV. Montuje się ją na suficie za pomocą specjalnych klipsów lub do ściany, używając do mocowania wsporników. Szerokość lameli liczy sobie zwykle: 89 mm lub 127 mm. Poliestrowe pionowe pasy połączone są ze sobą za pomocą delikatnego i estetycznego łańcuszka.

Łatwość utrzymania w czystości

Regularne odkurzanie żaluzji pionowych zapewni im świeży wygląd i dłuższą trwałość. Bawełnianą miotełką szybko pozbędziesz się zalegających na tkaninie pyłków i kurzu. Zabrudzone lamele można wyczyścić za pomocą wilgotnej ściereczki. Kolejną zaletą tego typu osłon jest możliwość prania ich ręcznie w wodzie zmieszanej z delikatnym detergentem. Pamiętaj, żeby żaluzji pionowych nie prać ani też nie suszyć w pralce.

Żaluzje pionowe i ich różnorodność

Sam decydujesz, czy chcesz żaluzje pionowe w odcieniach jasnych czy ciemnych, czy wolisz kolorowe, a może jednak jednolite. Możesz się zdecydować na te ze specjalną powłoką odbijającą światło lub bez, a także na transparentne albo zaciemniające i tworzące idealny klimat na popołudniową drzemkę. Żaluzje pionowe są dostępne w bogatej palecie barw, wzorów, struktur, stylów oraz wykonywane są z różnorodnych rodzajów tkanin. Dzięki temu masz szansę dostosować wygląd żaluzji pionowych do swojego gustu i pozostałego wystroju wnętrza.
Wybieraj żaluzje pionowe wykonane z wysokiej jakości materiałów. Koniecznie sprawdź, czy posiadają symbol PN-EN 13120, który oznacza, że osłony przeciwsłoneczne są bezpieczne do użytkowania w pomieszczeniach, gdzie przebywają dzieci.

Trzy stopnie przepuszczalności światła

Żaluzje pionowe mogą być wykonane z tkanin o różnym stopniu przepuszczalności promieni słonecznych. Lamele uszyte z zaciemniającego materiału pokrytego dość cienką powłoką perłową skutecznie odbijają intensywne światło słoneczne. Dodatkowa warstwa chroni osłonę przed przetarciami, tworzeniem się pleśni oraz ułatwia czyszczenie. Półprzezroczysta tkanina, z której wykonane są panele, nastrojowo filtruje światło słoneczne. Natomiast transparentne żaluzje pionowe, choć doskonale chronią cię przed oślepiającymi promieniami słońca, to jednak pozwalają na utrzymanie w pomieszczeniu dużej ilości jasnego światła oraz umożliwiają bez ograniczeń obserwowanie tego, co dzieje się na zewnątrz. Żaluzje pionowe wykonane z transparentnych tkanin świetnie się sprawdzają w przestrzeniach biurowych. Tworzą klimat, który pozytywnie wpływa na samopoczucie i motywuje do pracy.

Zalety żaluzji pionowych:

  • skuteczna ochrona przed słońcem
  • różnorodność modeli
  • 3 stopnie przezroczystości tkaniny
  • możliwość użytkowania w pomieszczeniach narażonych na wilgoć
  • łatwość utrzymania w czystości
  • ognioodporność
Sprawdź, jak kontrolujemy jakość produktów MGL » Znajdź przedstawiciela handlowego w Twojej okolicy »

Szeroki wybór osłon i profili Szeroki wybór osłon i profili

Ekspresowy czas realizacji Ekspresowy czas realizacji

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Atrakcyjne warunki handlowe Atrakcyjne warunki handlowe